Sosyal Medya Hesapları

icon
Instagram

Anadoliacom

icon
Facebook

Anadoliacom

icon
Twitter

Anadoliacom

icon
Linkedin

Anadoliacom

BLOG

img
Istanbul Airport Museum

Istanbul Airport, one of the most modern and largest airports in the world, is located in Arnavutköy, northwest of Istanbul. Opened in 2018, the airport serves millions of passengers 24 hours a day, not only in terms of transportation but also in cultural terms, with its large and modern terminals.

2020-09-17 09:34:54
img
Lokum Kültürü

Osmanlı saray mutfağının geleneksel Türk tarifi ile hazırlanan, hafif kokusu ve güzel tadıyla en önemli lezzletlerinden biri olan lokumun tarihi yüzlerce yıl önceye dayanıyor. Lokum eski dönemlerinde “rahat ul-hulküm” yani “boğazı rahatlatan” anlamına gelirken zamanla Türkçe “lokum” olarak adlandırılmıştır.

2020-09-16 17:51:23
img
Ebru Sanatı

En eski Türk sanatlarından biri olan ebru sanatı, Orta Asya’nın en önemli kâğıt bezeme sanatlarından birisidir. Tezhip ve hat ile birlikte birçok zeminde kullanım alanı olan ebru sanatının günümüze çok başarılı örnekleri kalmıştır.  
 

2020-09-16 17:44:41
img
Türk Kahvesi

Geçmişten günümüze süregelen zamanda üretilen, biriktirilen ve ilerleyen her şey, toplumumuzun kültürünü yansıtır. Kültür, zamanla toplumlar tarafından sahiplenilir, yayılır ve gelişir. İşte bizim kültürümüzün en önemli parçalarından birisi de mutfak kültürüdür. Misafirperverliğin ve hoş sohbetin güzel bir göstergesi olan kahve, birçok toplumun mutfağının, yüzyıllardır vazgeçilmez bir parçasıdır. 

2020-09-10 11:55:14