Geçmişin birikimi, günümüzün bereketiyle ANADOLIA'da buluşuyor.

ANADOLIA, tarihin sıfır noktasından günümüze Anadolu’nun gizemli kapılarını aralıyor.

Anadolia ile Anadolu’nun günümüze uzanan somut ve somut olmayan kültürel mirası, günümüz teknolojisiyle harmanlanarak yaşamınızın her alanına uyum sağlayacak ve keyifle kullanacağınız ürünler hâline geliyor.

Anadolu’nun geleneksel desenleri, modern çizgilerle buluşuyor; çağlara uzanan bu büyük kültürel miras, dekoratif ürünler, yöresel kıyafetler, aksesuarlar gibi pek çok kategoride yaşamınızın bir parçası oluyor.

Zengin kültürel mirasımız, ANADOLIA ile sadece müzelerde sergilenir olmaktan çıkıp ulaşılabilir ürünler hâline dönüşüyor.

Kültürel birikimi üzerinde taşıyan her bir ürün, izini taşıdığı yörenin ona kattığı özellikle birlikte tanıtılıyor. Üretilen her ürün, hangi kültür dairesinde oluşmuş, ne için kullanılmış, kim ya da kimler tarafından yapılmış… tüm bu bilgiler de ANADOLİA bünyesinde çalışan sanat tarihçiler, arkeologlar, kültür miras uzmanları, antropologlar, tarihçiler tarafından derleniyor ve ürünlerle birlikte sizlere ulaştırılıyor.

DEĞERLERİMİZ
“Biliyoruz ki unutulan, terk edilen geleneksel ürünler ve değerler varlıklarını yitirmeye mahkûmdur.”
ANADOLIA; tarihi, sanatı ve teknolojiyi birleştirerek özel tasarımlarla yüzyıllara yayılan Anadolu mirasını günümüze taşıyor. ANADOLİA ile kadim öğretilerin derinliğini, motiflerle yeniden hatırlayacağız. ANADOLIA, Anadolu’nun sunduğu eşsiz kültürel mirası, tüm zenginliğiyle sizlere ulaştırıyor.

HEDEFLERİMİZ

ANADOLİA’nın hedefi, Anadolu’nun kültürel mirasını ulusal ve uluslararası alanda tüm dünyaya tanıtmak, zengin kültürel mirasımızın insanlık tarihine aktarımının devam etmesi için kültürel miras ürünlerinin üretimini yüksek bir standartta birleştirmek ve bu mirası markalaştırmaktır.

Histry
Histry
Histry

BLOG

img
Kız Kulesi: İstanbul’un Zarif İncisi

Uğruna birçok şiir yazılan ve ziyaret etme imkanı bulan herkeste hayranlık uyandıran Kız Kulesi’ni, gelin tüm yönleriyle hep birlikte tanıyalım.

2021-03-11 11:23:09
img
Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi - İSTANBUL

Tarihe tanıklık eden, eşsiz güzelliği ve etkileyici mimarisiyle her döneme etki etmiş Ayasofya, İstanbul’un Fatih ilçesinde, Sultanahmet semtinde yer almaktadır.

2020-09-22 11:16:30
img
İstanbul Havalimanı Müzesi

Dünyanın en modern ve en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı, İstanbul'un kuzeybatısında Arnavutköy'de yer alıyor. 2018 yılında açılan havalimanı, geniş ve modern terminalleri ile sadece ulaşım anlamında değil kültürel anlamda da günün 24 saati milyonlarca yolcuya hizmet veriyor.

2020-11-13 13:52:30
img
Lokum Kültürü

Osmanlı saray mutfağının geleneksel Türk tarifi ile hazırlanan, hafif kokusu ve güzel tadıyla en önemli lezzletlerinden biri olan lokumun tarihi yüzlerce yıl önceye dayanıyor. Lokum eski dönemlerinde “rahat ul-hulküm” yani “boğazı rahatlatan” anlamına gelirken zamanla Türkçe “lokum” olarak adlandırılmıştır.

2020-09-16 17:51:23