Geçmişin birikimi, günümüzün bereketiyle ANADOLIA'da buluşuyor.

ANADOLIA, tarihin sıfır noktasından günümüze Anadolu’nun gizemli kapılarını aralıyor.

Anadolia ile Anadolu’nun günümüze uzanan somut ve somut olmayan kültürel mirası, günümüz teknolojisiyle harmanlanarak yaşamınızın her alanına uyum sağlayacak ve keyifle kullanacağınız ürünler hâline geliyor.

Anadolu’nun geleneksel desenleri, modern çizgilerle buluşuyor; çağlara uzanan bu büyük kültürel miras, dekoratif ürünler, yöresel kıyafetler, aksesuarlar gibi pek çok kategoride yaşamınızın bir parçası oluyor.

Zengin kültürel mirasımız, ANADOLIA ile sadece müzelerde sergilenir olmaktan çıkıp ulaşılabilir ürünler hâline dönüşüyor.

Kültürel birikimi üzerinde taşıyan her bir ürün, izini taşıdığı yörenin ona kattığı özellikle birlikte tanıtılıyor. Üretilen her ürün, hangi kültür dairesinde oluşmuş, ne için kullanılmış, kim ya da kimler tarafından yapılmış… tüm bu bilgiler de ANADOLİA bünyesinde çalışan sanat tarihçiler, arkeologlar, kültür miras uzmanları, antropologlar, tarihçiler tarafından derleniyor ve ürünlerle birlikte sizlere ulaştırılıyor.

DEĞERLERİMİZ
“Biliyoruz ki unutulan, terk edilen geleneksel ürünler ve değerler varlıklarını yitirmeye mahkûmdur.”
ANADOLIA; tarihi, sanatı ve teknolojiyi birleştirerek özel tasarımlarla yüzyıllara yayılan Anadolu mirasını günümüze taşıyor. ANADOLİA ile kadim öğretilerin derinliğini, motiflerle yeniden hatırlayacağız. ANADOLIA, Anadolu’nun sunduğu eşsiz kültürel mirası, tüm zenginliğiyle sizlere ulaştırıyor.

HEDEFLERİMİZ

ANADOLİA’nın hedefi, Anadolu’nun kültürel mirasını ulusal ve uluslararası alanda tüm dünyaya tanıtmak, zengin kültürel mirasımızın insanlık tarihine aktarımının devam etmesi için kültürel miras ürünlerinin üretimini yüksek bir standartta birleştirmek ve bu mirası markalaştırmaktır.

Histry
Histry
Histry

BLOG

img
Istanbul Airport Museum

Istanbul Airport, one of the most modern and largest airports in the world, is located in Arnavutköy, northwest of Istanbul. Opened in 2018, the airport serves millions of passengers 24 hours a day, not only in terms of transportation but also in cultural terms, with its large and modern terminals.

2020-09-17 09:34:54
img
Lokum Kültürü

Osmanlı saray mutfağının geleneksel Türk tarifi ile hazırlanan, hafif kokusu ve güzel tadıyla en önemli lezzletlerinden biri olan lokumun tarihi yüzlerce yıl önceye dayanıyor. Lokum eski dönemlerinde “rahat ul-hulküm” yani “boğazı rahatlatan” anlamına gelirken zamanla Türkçe “lokum” olarak adlandırılmıştır.

2020-09-16 17:51:23
img
Ebru Sanatı

En eski Türk sanatlarından biri olan ebru sanatı, Orta Asya’nın en önemli kâğıt bezeme sanatlarından birisidir. Tezhip ve hat ile birlikte birçok zeminde kullanım alanı olan ebru sanatının günümüze çok başarılı örnekleri kalmıştır.  
 

2020-09-16 17:44:41
img
Türk Kahvesi

Geçmişten günümüze süregelen zamanda üretilen, biriktirilen ve ilerleyen her şey, toplumumuzun kültürünü yansıtır. Kültür, zamanla toplumlar tarafından sahiplenilir, yayılır ve gelişir. İşte bizim kültürümüzün en önemli parçalarından birisi de mutfak kültürüdür. Misafirperverliğin ve hoş sohbetin güzel bir göstergesi olan kahve, birçok toplumun mutfağının, yüzyıllardır vazgeçilmez bir parçasıdır. 

2020-09-10 11:55:14